• Dożynki Gminne 2018
  Dożynki Gminne 2018
 • Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
  Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Połazy
  Połazy

Zielona Pracownia - Projekt 2019, to skierowany do szkół podstawowych i średnich województwa śląskiego konkurs  organizowany  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jego zadaniem  jest stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych. Ocenie podlega pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań i różnorodność pomocy dydaktycznych.

W naszej gminie do konkursu przystąpiła Szkoła Podstawowa nr  1 w Jaworzynce, w której powstał projekt pracowni geograficzno- biologicznej  pt. Z Beskidów w Świat na ogólną kwotę 38 440,55 zł. Nowoczesny sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne, laboratoryjne, nowe meble, ciekawie zaaranżowane wnętrze- taką pracownię sobie wymarzyliśmy.

Pomysł był tak dobry, że jury konkursu postanowiło przyznać środki na jego realizację, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i niezwykle dumni !

Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wygranej w pierwszym etapie konkursu , szczególnie pani Gabrieli Stańko, która wykonała wizualizację graficzną planowanego pomieszczenia.

Aby przystąpić do realizacji projektowanej pracowni, należy wziąć udział w drugim etapie konkursu „Zielonej Pracowni 2019”, który jest adresowany do organu prowadzącego szkołę. Mam nadzieję, że także na tym etapie odpowiedzialni za jego wykonanie będą mieli dużo satysfakcji z efektów, które mają przyczynić się do skutecznego  procesu zdobywania wiedzy o świecie przez dzieci i młodzież z Jaworzynki.

                                                                                                                                             Anna Dziewior

 

Nasza szkoła dzięki środkom oraz dużym wsparciu finansowym Rady Rodziców zakupiła robota, który będzie służył do nauki programowania w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia te będą miały na celu zaznajomić uczniów naszej szkoły z nowinkami technicznymi XXI wieku i nauczyć podstaw programowania oraz robotyki. Chcemy, aby już od najmłodszych lat, elementem powszechnego kształcenia informatycznego stała się umiejętność programowania – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Programowanie kształci takie umiejętności jak: logiczne myślenie, precyzyjne prezentowanie myśli i pomysłów. Wpływa ono także na dobrą organizację pracy podczas rozwiązywania problemów oraz budowę kompetencji potrzebnych do współpracy, niezbędnych dziś w niemal każdym zawodzie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Henryk Bestwina

 Z troską o kontynuowanie tradycji naszego regionu, 25 stycznia 2019 roku, po raz kolejny w świetlicy szkolnej odbył się konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Tym razem dzieci również nie sprawiły zawodu.

Do konkursu zgłosiło się 26. połaźników. W świątecznej atmosferze jury w składzie:
pani wicedyrektor Dorota Kukuczka, oraz kierownik „Małej Jetelinki” pani Monika Wałach-Kaczmarzyk, a także pani Małgorzata Małyjurek, której wielu z nas zawdzięcza znajomość tańców i pieśni regionalnych, wyłoniło zwycięzców.

Wyniki konkursu:

Klasy  0a i 0b:

I . Szkawran Paweł  0a

 1. Legierska Natalia 0a

III. Bojko Maja 0b

WYRÓŻNIENIE:

Marekwica Rafał 0a

Klasy  I – III:

 1. Polok Julia 2a, Łupieżowiec Zofia 2b
 2. Galej Maria 2b

III. Rucka Zofia 1b

WYRÓŻNIENIE:

Bielesz Nadia  1b

Klasy  III – V:

 1. Marekwica Natalia 5b
 2. Dragon Maria 3

III. Byrtus Gabriel 3

WYRÓŻNIENIE:

Michałek Krzysztof  3

 

Jury oceniało przede wszystkim wykonanie, oraz tekst połazów. Jak zwróciła uwagę pani Monika, trzeba pamiętać, że połazami można nazwać powinszowania zawierające życzenia dla gazdów, pewnego rodzaju pozytywny przekaz w rodzaju: „coby się darzyło, mnożyło…” itp. Pod uwagę brano również  strój uczestnika, a także tzw.:  wrażenie artystyczne.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i dyplomy, a zwycięzcom wręczono nagrody. Wierzymy, że w przyszłym roku nasz konkurs będzie się również cieszył popularnością.

Zapraszamy do galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia z konkursu.

Wychowawcy świetlicy

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii ze spartakiady  szkolnej, która miała  miejsce w marcu na trasach biegowych na Kubalonce.

 

 

 

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby PI. Z tej okazji nauczyciele matematyki przybliżali uczniom jej historię. Zorganizowano również konkurs, który polegał na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

Mistrzem został Kacper Krężelok z klasy 5b, który zapamiętał 350 cyfr.

Drugie miejsce przypadło Julii Krężelok z klasy 8a, która zapamiętała 104 cyfry.

trzecie miejsce zajęła Paulina Zwardoń z klasy 8b, zapamiętała 72 cyfry.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy już za rok. 

H. Bestwina