16 października 2018 r. był wyjątkowym dniem dla uczniów klas pierwszych  naszej Szkoły. Najmłodsi uczniowie, przy współudziale starszych koleżanek i kolegów z klasy IV a, zaprezentowali swoje umiejętności przed rodzicami i panią wicedyrektor. Pierwszoklasiści ze swoimi wychowawczyniami, Renatą Szkawran i Renatą Janus, zostali aktywnie włączeni w przebieg uroczystości. Zaprezentowali wiersze o szkole, dobrych manierach, bezpiecznym zachowaniu na drodze, a także o ojczyźnie. Śpiewali piosenki, akompaniując na instrumentach perkusyjnych.

W dniu 3.09.2018r, odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019. Uroczysty apel na sali gimnastycznej poprzedziła msza święta w intencji uczniów, nauczycieli, oraz wszystkich pracowników SP1 Jaworzynka.

Życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów oraz owocnej pracy.

Dyrekcja SP1 Jaworzynka

Stałym punktem w okresie świątecznym w planie zajęć naszej świetlicy szkolnej, stały się konkursy: na najładniejszą kartkę świąteczną oraz konkurs połazowania. Tegoroczne edycje zgromadziły aż 72 uczestników.

W konkursie „Najładniejsza Kartka Świąteczna” udział wzięli uczniowie z klas „O”- VII, którzy wykonywali swoje prace techniką dowolną.

DYREKCJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NR 1 I NR 2 W JAWORZYNCE OGŁASZA OBOWIĄZKOWE ZAPISY DZIECI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2018/2019 W DNIACH OD 01.03.2018 DO 12.03. 2018 R. W GODZ. OD 7.30 DO 16.00.

Żywa lekcja historii

4 stycznia 2018 r. uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce wzięli udział w " Żywej lekcji historii". Po raz kolejny członkowie Agencji Artystycznej "Atena" pod kierunkiem pana Damiana Klinkoscha przenieśli nas w zamierzchłe czasy, tym razem do początku XVII wieku i wojny polsko-szwedzkiej.Wybrani z widowni uczniowie stali się rekrutami króla szwedzkiego.Złożyli mu przysięgę wierności. Założyli stroje odpowiadające tamtej epoce.Uczyli się kunsztu rycerskiego, aby w potyczce z polską husarią nie odnieść kolejnej porażki. Poznając historię XVII wieku, słownictwo określające m. in. części uzbrojenia, dzieci świetnie się bawiły. Prowadzący podawał wiedzę w zabawny sposób, dlatego lekcja ta bardzo podobała się młodzieży.

Żywa lekcja historii była dowodem na to, że nauka wcale nie musi być nudna. Zaś humorystyczna forma na pewno pozwoli lepiej zapamietać historyczne fakty. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali równie ciekawych zajęć.

I.Bojko