Celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu. Świetlica stwarza warunki do wypoczynku, relaksu, odrobienia prac domowych i zjedzenia posiłku.

W ŚWIETLICY PROWADZONE SĄ ZAJĘCIA:

• Rozwijające umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbami, rysowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie itp.)
  • Rozbudzające zainteresowania czytelnicze (czytanie wierszyków, bajek, lektur)
  • Wzbogacające posiadane wiadomości (posługiwanie się słownikami, rozmowy i pogadanki, gry dydaktyczne i edukacyjne)
  • Kształtujące umiejętności (wypowiadanie się na dany temat, pogadanki, zabawy typu: „dokończ zdanie”)
  • Kształtujące umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie krzyżówek, odgadywanie rebusów i zagadek, gry dydaktyczne, układanki, odrabianie prac domowych)
  • Wzbogacające ekspresję twórczą (zabawy tematyczne, prace plastyczne)
  • Kształtujące ekspresję ruchową i zwiększające sprawność fizyczną (gry i zabawy ruchowe)

NASZE ZASADY

1. Z wychowawcą lub samodzielnie przychodzę do świetlicy po skończonych lekcjach.
  2. Zgłaszam pani każde wyjście z sali, nie oddalam się od grupy na placu zabaw.
  3. Bawię się i pracuję w sposób bezpieczny dla siebie i innych.
  4. Szanuję innych, nie dokuczam, nie używam brzydkich słów, nie przezywam, nie obrażam, nie wyśmiewam, nie biję.
  5. Jestem aktywny na zajęciach.
  6. Staram się cicho bawić i pracować. Hałas nie jest przyjemny.
  7. Nie przeszkadzam innym w pracy i zabawie.
  8. Dbam o salę, nie niszczę mebli, zabawek, gier. Szanuję cudzą własność.
  9. Dbam o porządek w sali. Po skończonej zabawie, sprzątam po sobie.

KONTRAKT ŚWIETLICOWY

W ŚWIETLICY:

1. KAŻDE WYJŚCIE Z SALI ZGŁASZAMY PANI
  2. ODRABIAMY ZADANIA DOMOWE
  3. SZANUJEMY MEBLE, KLOCKI, GRY I ZABAWKI
  4. PLECAKI ZOSTAWIAMY W WYZNACZONYM MIEJSCU
  5. ZACHOWUJEMY SIĘ CICHO I KULTURALNIE
  6. JESTEŚMY DLA SIEBIE MILI I UPRZEJMI
  7. UŻYWAMY MAGICZNYCH SŁÓW: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM, DZIEŃ DOBRY, DO WIDZENIA
  8. NIE BIEGAMY
  9. SPRZĄTAMY PO SOBIE

PROŚBA DO RODZICÓW

Drodzy Rodzice prosimy by Wasze dziecko pozostające na świetlicy miało zawsze ZDROWĄ przekąskę (kanapkę, owoce) do zjedzenia w świetlicy, w godzinach popołudniowych.

HARMONOGRAM PRACY ŚWIETLICY

mgr Beata Probosz

mgr Halina Wawrzacz-Haratyk

Szkoła Podstawowa nr1 im. ks. Jana Twadowskiego w Jaworzynce

Jaworzynka 366 43-476 Jaworzynka

Od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 14:00

© 2017 SP1 Jaworzynka. Wszelkie prawa zastrzeżone.