Na początku kwietnia nawiązaliśmy kontakt z wydawcą edukacyjnych gier planszowych GRANNA.  Wysłaliśmy zgłoszenie do projektu Szkolnych Klubów Gier Planszowych, który został przyjęty.  W wyniku porozumienia,  nasza świetlica otrzymała  bezpłatną przesyłkę z pakietem początkowym.

W skład pakietu wchodzą 3 nowe gry (co nie jest bez znaczenia przy wysokich cenach gier planszowych) i plakaty promujące zasady gry: planszówkowy savoir vivre, oraz klub gier.  W toku dalszej współpracy wydawnictwo obiecało nam wsparcie i propozycje kolejnych  form rozwoju klubu.

Z naszej strony wydawnictwo GRANNA oczekuje  przysyłania zdjęć i relacji z rozgrywek w ich gry, a także krótkich sprawozdań z funkcjonowania klubu.  Jako że gry GRANNA:  ”Poczta” i „Farmer” a zwłaszcza „Super Farmer” są od dawna hitem w  świetlicy, nie będzie trudno ze znalezieniem  chętnych graczy. 

 Jesteśmy przekonani, że nasza Współpraca zaowocuje,  a dzieci przyjemnie będą spędzać czas. Wiele by można pisać o zaletach gier,  ale nawet  dzieci wiedzą, że planszówki uczą  dobrej zabawy, integrują i uczą!