Zielona Pracownia - Projekt 2019, to skierowany do szkół podstawowych i średnich województwa śląskiego konkurs  organizowany  przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jego zadaniem  jest stworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych. Ocenie podlega pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań i różnorodność pomocy dydaktycznych.

W naszej gminie do konkursu przystąpiła Szkoła Podstawowa nr  1 w Jaworzynce, w której powstał projekt pracowni geograficzno- biologicznej  pt. Z Beskidów w Świat na ogólną kwotę 38 440,55 zł. Nowoczesny sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne, laboratoryjne, nowe meble, ciekawie zaaranżowane wnętrze- taką pracownię sobie wymarzyliśmy.

Pomysł był tak dobry, że jury konkursu postanowiło przyznać środki na jego realizację, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni i niezwykle dumni !

Serdecznie dziękuję wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wygranej w pierwszym etapie konkursu , szczególnie pani Gabrieli Stańko, która wykonała wizualizację graficzną planowanego pomieszczenia.

Aby przystąpić do realizacji projektowanej pracowni, należy wziąć udział w drugim etapie konkursu „Zielonej Pracowni 2019”, który jest adresowany do organu prowadzącego szkołę. Mam nadzieję, że także na tym etapie odpowiedzialni za jego wykonanie będą mieli dużo satysfakcji z efektów, które mają przyczynić się do skutecznego  procesu zdobywania wiedzy o świecie przez dzieci i młodzież z Jaworzynki.

Anna Dziewior