Nasza szkoła dzięki środkom oraz dużym wsparciu finansowym Rady Rodziców zakupiła robota, który będzie służył do nauki programowania w ramach zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia te będą miały na celu zaznajomić uczniów naszej szkoły z nowinkami technicznymi XXI wieku i nauczyć podstaw programowania oraz robotyki. Chcemy, aby już od najmłodszych lat, elementem powszechnego kształcenia informatycznego stała się umiejętność programowania – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Programowanie kształci takie umiejętności jak: logiczne myślenie, precyzyjne prezentowanie myśli i pomysłów. Wpływa ono także na dobrą organizację pracy podczas rozwiązywania problemów oraz budowę kompetencji potrzebnych do współpracy, niezbędnych dziś w niemal każdym zawodzie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Henryk Bestwina