• Dożynki Gminne 2018
  Dożynki Gminne 2018
 • Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
  Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Połazy
  Połazy

Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii

  W poniedziałek, 18 marca w naszej szkole obchodziliśmy  święto patrona Irlandii-
św. Patryka.
   W ten przyjemny sposób uczniowie  zapoznali się z tradycją Zielonej Wyspy. Młodzież założyła zielone stroje, pojawiły się akcenty symboliczne, np. koniczynki. W nagrodę uczniowie nie byli pytani i nie pisali kartkówek. Również nauczyciele  stanęli na wysokości zadania i ubrali się na zielono. Nauczycielka j. angielskiego- mgr  Anna Zeman
z pomocą wychowanków przygotowała  tematyczną wystawkę, na której pojawiły się zdjęcia, irlandzkie przysłowia oraz prace wykonane przez uczniów. Po korytarzu  przelatywał czasem pluszowy Leprechaun – skrzat pojawiający się w irlandzkich legendach i pozował z dziećmi do zdjęć.
   Dzięki takim wydarzeniom dzieci z przyjemnością idą do szkoły, która czasem również może kojarzyć się z zabawą!

 

                                                                                               I.Bojko