• Dożynki Gminne 2018
  Dożynki Gminne 2018
 • Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
  Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Połazy
  Połazy

8 listopada w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu przy akompaniamencie dzieci grających na skrzypcach i kontrabasie. Następnie uczniowie klasy 7b, przygotowani przez nauczycielkę j. polskiego i historii- Izabelę Bojko,  rozpoczęli swój  występ  artystyczny. Osią przedstawienia była rozmowa, którą prowadziła młodzież w czasie tworzenia wystawy na temat Święta Niepodległości.

Rozmowy te przeplatane były wierszami,  piosenką  „ Jest taki kraj” wykonaną na 2 głosy, recytacją „Roty” z towarzyszącym jej murmurandem. Uczniowie w trakcie rozmowy przypinali na gazetkę flagę, godło i hasła kojarzące się z historią naszego państwa. W tle na ekranie przewijały się sceny z historii Polski- ważne wydarzenia, postacie. Dzieciom bardzo podobał się 8-minutowy film animowany  dotyczący historii Polski od jej założenia aż do wstąpienia do Unii Europejskiej. Całość programu zamknęła piosenka zespołu Chłopcy z Placu Broni „ Wolność”.