• Dożynki Gminne 2018
  Dożynki Gminne 2018
 • Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
  Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Połazy
  Połazy

Stałym punktem w okresie świątecznym w planie zajęć naszej świetlicy szkolnej, stały się konkursy: na najładniejszą kartkę świąteczną oraz konkurs połazowania. Tegoroczne edycje zgromadziły aż 72 uczestników.

W konkursie „Najładniejsza Kartka Świąteczna” udział wzięli uczniowie z klas „O”- VII, którzy wykonywali swoje prace techniką dowolną.

Niektórzy nad kartkami pracowali podczas zajęć w świetlicy, pozostali w domach tworzyli swoje małe dzieła sztuki. Wszystkie prace uczniów zostały wystawione na tablicy obok świetlicy, gdzie można je podziwiać w pełnej krasie.

Tymczasem 10 stycznia odbyła się V edycja świetlicowego konkursu „Połazy”. Nasi najmłodsi milusińscy, począwszy od oddziałów przedszkolnych aż do IV klasy udowodnili, że zwyczaj chodzenia „z połazami” jest u nas nadal żywy. Stare tradycyjne teksty powinszowań i właściwa gwarowa wymowa były podstawowym kryterium oceniania. Niezaprzeczalne talenty wokalne zachwyciły jury: p. wice dyrektor mgr Dorotę Kukuczka, nauczyciela muzyki p. mgr Piotra Kohut, oraz honorowego członka jury - długoletnią prowadzącą zespół regionalny p. Małgorzatę Małyjurek. Dzieci wystąpiły w strojach regionalnych oraz z pięknymi połaźniczkami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursów w galerii na stronie internetowej szkoły.

Wyniki  konkursów i wręczenie nagród już wkrótce!

Jeśli chcesz obejrzeć zdjęcia kliknij tutaj...