Żywa lekcja historii

4 stycznia 2018 r. uczniowie klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce wzięli udział w " Żywej lekcji historii". Po raz kolejny członkowie Agencji Artystycznej "Atena" pod kierunkiem pana Damiana Klinkoscha przenieśli nas w zamierzchłe czasy, tym razem do początku XVII wieku i wojny polsko-szwedzkiej.Wybrani z widowni uczniowie stali się rekrutami króla szwedzkiego.Złożyli mu przysięgę wierności. Założyli stroje odpowiadające tamtej epoce.Uczyli się kunsztu rycerskiego, aby w potyczce z polską husarią nie odnieść kolejnej porażki. Poznając historię XVII wieku, słownictwo określające m. in. części uzbrojenia, dzieci świetnie się bawiły. Prowadzący podawał wiedzę w zabawny sposób, dlatego lekcja ta bardzo podobała się młodzieży.

Żywa lekcja historii była dowodem na to, że nauka wcale nie musi być nudna. Zaś humorystyczna forma na pewno pozwoli lepiej zapamietać historyczne fakty. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali równie ciekawych zajęć.

I.Bojko