• Dożynki Gminne 2018
    Dożynki Gminne 2018
  • Spotkanie naszych najmłodszych z Policją
    Spotkanie naszych najmłodszych z Policją
  • Dzień Edukacji Narodowej
    Dzień Edukacji Narodowej

17 października w Szkole Podstawowej nr  1 w Jaworzynce obchodziliśmy Dzień Turystyki. Tradycyjnie każda klasa wyruszyła na inną trasę. Atrakcji nie brakowało. Pogoda  wyjątkowo nam dopisała. Dzięki temu z przyjemnością poznawaliśmy szlaki turystyczne oraz ciekawe miejsca naszej pięknej Trójwsi.

Najmłodsi mieli do pokonania pętlę za szkołą, dróżką wijącą się przysiółkiem Słowioki. "Zerówki" pomaszerowały szlakiem własnych domów, dowiadując  się, gdzie mieszkają koledzy i koleżanki z klasy. Pierwszoklasiści pojechali do Mini Zoo.Największą atrakcją  dla uczniów, ktorzy udali się na Zagroń, był ryczący osioł. Klasa druga wybrała się do najbardziej charakterystycznego miejsca w Jaworzynce-styku trzech granic. We mgle ciężko było cokolwiek zobaczyć.

Na pocieszenie dzieciom pozostały kiełbaski upieczone na ognisku. Dzieci z trzecich klas wybrały się na Złoty Groń. Z jednego z najwyższych szczytów Istebnej podziwiły krajobrazy Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Czwartoklasiści udowodnili swoją dobrą kondycję przemierzająć trasę z Ochodzitej na Wyrchczadeczkę.Tam mieli okazję dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy na temat hodowli głuszca i uprawy roslin-szczególnie świerka istebniańskiego.Młodzież nabrała sił do dalszej drogi, gdy zjadła kiełbaski na ognisku przygotowanym przez pracowników szkółki leśnej. Piątoklasiści oraz szóstoklasiści wyjechali na Kubalonkę Osiedle, skąd zaczyna się Szlak Planetarny prowadzący do Muzeum
na Grapie w Jaworzynce. Piątoklasiści wyruszyli 40 minut później i dogonili szóstoklasistów. Za to starsi wrócili do domów z pełnymi reklamówkami grzybów. Na trasie czekało ich sporo wyzwań i niespodzianek. Dzieci pomoły zagubionemu psu wrócić do właściciela. Atrakcją były też krowy rasy szkockiej wyżynnej, które przypominają żubry. Najstarsi uczniowie naszej szkoły zdobyli Stożek, wychodząc z Kubalonki i idąc przez Kiczory. Zmęczonych, ale zadowolonych młodych turystów z Istebnej Tartaku zabrał autobus.

Więcej zdjęć w GALERII

                                                                              I.Bojko