29 września 2016 r. ( w czwartek) w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Jaworzynce odbyły się warsztaty dla uczniów klas IV-VI. Prowadził je aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej- pan Jerzy Dziedzic. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły poznać tajniki pracy reżysera. Aktor prowadził lekcję dynamicznie oraz  z dużą dozą humoru.

Wskazywał na bardzo istotne aspekty zawodu aktora: interpretację tekstu, intonację głosu, mimikę twarzy, mowę ciała. Młodzież z chęcią brała udział w przygotowywaniu sztuki opartej na utworze Agnieszki Osieckiej pt.„ Dziobak”. Wybrani uczniowie stosowali się do wskazówek zawodowca, powtarzali kwestie, sceny, pracując jak prawdziwi aktorzy. Poprzez zabawę młodzież miała okazję nauczyć się wielu istotnych rzeczy i stworzyć prawdziwy spektakl!

Przedstawienie dotyczyło odrzucenia społecznego, uczyło tolerancji.

Dziękujemy bardzo panu Jerzemu Dziedzicowi za twórcze warsztaty. Zapewne  przesłanie sztuki trafiło do serc młodych ludzi.

I.B.