• Dożynki Gminne 2018
  Dożynki Gminne 2018
 • Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
  Spartakiada Szkolna 2018/2019 rok
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej
 • Połazy
  Połazy

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii ze spartakiady  szkolnej, która miała  miejsce w marcu na trasach biegowych na Kubalonce.

 

 Z troską o kontynuowanie tradycji naszego regionu, 25 stycznia 2019 roku, po raz kolejny w świetlicy szkolnej odbył się konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Tym razem dzieci również nie sprawiły zawodu.

Do konkursu zgłosiło się 26. połaźników. W świątecznej atmosferze jury w składzie:
pani wicedyrektor Dorota Kukuczka, oraz kierownik „Małej Jetelinki” pani Monika Wałach-Kaczmarzyk, a także pani Małgorzata Małyjurek, której wielu z nas zawdzięcza znajomość tańców i pieśni regionalnych, wyłoniło zwycięzców.

Wyniki konkursu:

Klasy  0a i 0b:

I . Szkawran Paweł  0a

 1. Legierska Natalia 0a

III. Bojko Maja 0b

WYRÓŻNIENIE:

Marekwica Rafał 0a

Klasy  I – III:

 1. Polok Julia 2a, Łupieżowiec Zofia 2b
 2. Galej Maria 2b

III. Rucka Zofia 1b

WYRÓŻNIENIE:

Bielesz Nadia  1b

Klasy  III – V:

 1. Marekwica Natalia 5b
 2. Dragon Maria 3

III. Byrtus Gabriel 3

WYRÓŻNIENIE:

Michałek Krzysztof  3

 

Jury oceniało przede wszystkim wykonanie, oraz tekst połazów. Jak zwróciła uwagę pani Monika, trzeba pamiętać, że połazami można nazwać powinszowania zawierające życzenia dla gazdów, pewnego rodzaju pozytywny przekaz w rodzaju: „coby się darzyło, mnożyło…” itp. Pod uwagę brano również  strój uczestnika, a także tzw.:  wrażenie artystyczne.

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek i dyplomy, a zwycięzcom wręczono nagrody. Wierzymy, że w przyszłym roku nasz konkurs będzie się również cieszył popularnością.

Zapraszamy do galerii gdzie można obejrzeć zdjęcia z konkursu.

Wychowawcy świetlicy

Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii

  W poniedziałek, 18 marca w naszej szkole obchodziliśmy  święto patrona Irlandii-
św. Patryka.
   W ten przyjemny sposób uczniowie  zapoznali się z tradycją Zielonej Wyspy. Młodzież założyła zielone stroje, pojawiły się akcenty symboliczne, np. koniczynki. W nagrodę uczniowie nie byli pytani i nie pisali kartkówek. Również nauczyciele  stanęli na wysokości zadania i ubrali się na zielono. Nauczycielka j. angielskiego- mgr  Anna Zeman
z pomocą wychowanków przygotowała  tematyczną wystawkę, na której pojawiły się zdjęcia, irlandzkie przysłowia oraz prace wykonane przez uczniów. Po korytarzu  przelatywał czasem pluszowy Leprechaun – skrzat pojawiający się w irlandzkich legendach i pozował z dziećmi do zdjęć.
   Dzięki takim wydarzeniom dzieci z przyjemnością idą do szkoły, która czasem również może kojarzyć się z zabawą!

 

                                                                                               I.Bojko

 

 

14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Liczby PI. Z tej okazji nauczyciele matematyki przybliżali uczniom jej historię. Zorganizowano również konkurs, który polegał na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.

Mistrzem został Kacper Krężelok z klasy 5b, który zapamiętał 350 cyfr.

Drugie miejsce przypadło Julii Krężelok z klasy 8a, która zapamiętała 104 cyfry.

trzecie miejsce zajęła Paulina Zwardoń z klasy 8b, zapamiętała 72 cyfry.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy już za rok. 

H. Bestwina

 

W kończącym się sezonie zimowym nasza szkoła wystawiła drużyny na zawody w narciarstwie klasycznym, które odbyły się na trasach Kubalonki.

Najpierw dziewczęta w składzie: Kamila Probosz, Maria Skurzok, Teresa Brączek i rezerwowa Maria Szkawran wywalczyły tytuł mistrzowski na szczeblu powiatowym, a później zdobyły wysokie 5 miejsce w finale

wojewódzkim. Natomiast chłopcy w składzie: Przemysław Legierski, Jakub Szkawran i Jan Probosz w swojej kategorii wiekowej po zaciętej rywalizacji wskoczyli na podium, zdobywając brązowe medale w Mistrzostwach

Wojewódzkich.

Serdeczne gratulacje dla uczniów – biegaczy i dla rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.